Home Top News पोखरियाका संक्रमितलाई उठाएर लैजान मेयर सरावगीको अर्का मेयर रौनियारलाई धम्की (अडियोसहित)

पोखरियाका संक्रमितलाई उठाएर लैजान मेयर सरावगीको अर्का मेयर रौनियारलाई धम्की (अडियोसहित)

by अंकुश दैनिक
24 views

वीरगंज, १६ जेठ ।

कोभिडको यो महामारीलाई वीरगंज महानगरपालिकाका नगरप्रमुख बिजय कुमार सरावगीले पैसा कमाउने अवसरको रुपमा लिएको एउटा बलियो प्रमाण अंकुश दैनिकलाई फेला परेको छ ।

हिजो पोखरिया नगरपालिकाको वडा नं. ६ मा १ र वडा नं. ९ मा ३ गरी भारतको हरियाणा र दिल्लीबाट आएका मध्ये ४ जना व्यक्तिमा कोरोना संक्रमित भएको पुष्टि भएपछि मेयर बिजय कुमार सरावगीले बिहिबार पोखरिया नगरपालिकाका मेयर दिपनारायण रौनियारलाई फोन गरी धम्काएका छन् ।

मेयर सरावगीले हिजो बेलुका पोखरिया नगरपालिकाका मेयर दिपनारायण रौनियारलाई फोन गरी अब म आफ्नो महानगरपालिकाको मान्छेलाई मात्र राख्छु सबैलाई पाल्न सक्दिन् भने । मेयर सरावगीले ७५ जना डाक्टरलाई खान बस्ने व्यवस्था मैले नै गरेको छु । प्रत्येक दिन १ लाख ५० हजारको खर्च छ । प्रत्येक महिना ४५ लाख डाक्टरमा कोभिड अस्पताल संचालनमा २५ लाख र हाबीजाबीमा १०-२० लाख खर्च भइरहेको छ । महिनाको टोटल ८० देखि ९० लाखको खर्च छ । म सधै भिख मागेर पाल्न सक्दिन् । गण्डक अस्पतालमा बनेको अस्थायी कोभिड अस्पताल तथा सिद्धार्थ स्क्ुलको क्वारेन्टाइनको सम्पुणर् खर्च मैले नै व्यवहोरी राखेको छु । छिपहरमाई र जगरनाथपुर लगायत ६ गाउँपालिकाको मान्छेलाई पालेर पठाएकै छु । म पहिला पनि टाउनहलमा मिटिङ्ग गरेर, चिठ्ठी पठाएर र व्यक्तिगत रुपमा पनि फोन गरेर भनेकै थिए, कसैले पनि लेनदेन गरेन । ६५ दिनदेखि मैले सबैलाई पालेको थिए । अब पाल्न नसक्ने भन्दै जुन-जुन गाउँपालिकाले सहयोग गर्छ त्यहाँको मान्छे यहाँ बस्छन्, नभए म यहाँ राख्दिन् । तपाई आफ्नो मान्छे लिन शुक्रबार एम्बुलेन्स पठाउनु होला, नभए सेनाको एम्बुलेन्समा म हालेर पठाइदिन्छु ।

पोखरिया नगरपालिकाका मेयर रौनियारले कुन-कुन गाउँपालिकाले सहयोग ग¥यो भनेर प्रतिप्रश्न गर्दा मेरो मान्छे गोबिन्द देवकोटालाई थाहा छ । उनले नै डिल गरिरहेका छन् । दुईवटा गाउँपालिकाबाट २५/२५ लाख रुपैयाँ दिने सहमति भएको मेयर सरावगीले बताए ।

यस सन्दर्भमा नारायणी अस्थायी कोभिड अस्पतालका प्रमुख डा. उदयनारायण सिंहसंग बुझ्दा उनले नागरिक-नागरिक बीच आफुहरुले विभेद नगर्ने भन्दै हामी रोगीसंग समान व्यवहार गर्ने बताउनु भयो । उनले अहिले हाम्रो अस्पतालमा जुम्लाका नागरिकलाई पनि राखेर उपचार गरिरहेको बताउँदै हिजो बेलुका मेयर बिजय सरावगीले आफुलाई पनि फोन गरी पोखरियाका संक्रमितहरुलाई नराख्न दबाब दिएको बताए ।

मेयर हुनुभन्दा अगाडी बाबा रामदेवको बाराको प्रसौनीमा पतंजलीको उद्योग उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम तय भएको थियो । सोही मौका छोपी सरावगीले वीरगंजमा योग शिविर संचालनको नाउँमा व्यापक चन्दा उठाए । यसैगरी मेयर भइसकेपछि अश्वमेध यज्ञको आयोजना गरे । ति दुवै कार्यक्रमको हिसाब-किताब आजसम्म वीरगंजाबासी समक्ष आएको छैन । यो महामारीलाई जित्न सबै मिलेर एकजुट हुने बेलामा अब आगो लाग्यो भने कसैले दमकल लिएर आगो निभाउन नआउने मेयर सरावगीको भनाई कति उचित छ यसको मुल्यांकन नगरबासीहरुले गर्ने नै छन् । स्मरण रहोस सरावगीले आफ्नो राजनीतिको शुरुवात पोखरियामा आयोजित कार्यक्रमबाट नै गरेका थिए ।

मेयर सरावगी र अर्का मेयर रौनियारबीच भएको संवाद सुन्न नबिर्सनु होला ।

 

सम्बन्धित पोस्टहरू

नेपाली भाषाको यो पोर्टलले समाचार, विचार, मनोरञ्जन, खेल, विश्व, सुचना प्रविधि, भिडियो तथा जीवनका विभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणलाई यसले समेट्छ।

हाम्रो टिम

ताजा खबर

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Ads Bee Media Pvt. Ltd.