Home राजनीति कांग्रेस बागमती प्रदेश अधिवेशन : दोस्रो पटकको मतदान सकियो

कांग्रेस बागमती प्रदेश अधिवेशन : दोस्रो पटकको मतदान सकियो

by अंकुश दैनिक
0 views

मकवानपुर, १९ मंसिर

नेपाली कांग्रेसको बागमती प्रदेश समितिको सभापति पदका लागि भएको दोस्रो पटकको निर्वाचन सकिएको छ । निर्वाचनमा २०२५ मत खसेको छ ।

प्रदेश राजधानी हेटौंडास्थित वन विज्ञान अध्ययन संस्थानमा १६ मंसिरबाट जारी अधिवेशनमा हिजो राती सभापतिका तीन उम्मेदवार मध्ये कसैको पनि बहुमत नआएपछि आज फेरि निर्वाचन भएको हो ।

सभापति पदमा शेरबहादुर देउवा पक्षका नेपाली कांग्रेस मकवानपुरका सभापति, बागमती प्रदेशसभा संसदीय दलका नेता इन्द्रबहादुर बानिया, रामचन्द्र पौडेल पक्षका जगदीश्वर नरसिंह केसी र कृष्ण सिटौला पक्षका भीमसेनदास प्रधानबीच भएको चुनावमा कसैको पनि बहुमत नआएपछि चुनाव भएको थियो ।

गएराति सकिएको चुनावमा २ हजार ८३ जना प्रतिनिधिले मतदान गरेकोमा बानियाले ९ सय ९२ मत प्राप्त गरेका थिए । राति मत गणना गरेर सकिएपछि बढी मत ल्याए पनि सभापति पदका लागि बानियाले जम्मा ४८ प्रतिशत मात्र मत पाएकाले सभापति हुन अयोग्य भएका थिए ।

सभापतिका अर्का उम्मेदवार केसीले ८ सय ७७ मत पाएका थिए भने प्रधानले १ सय ९७ मत प्राप्त गरेका थिए । बानिया सहित तीनै जना सभापतिका उम्मेदवारले पार्टीको विधान अनुसार ५१ प्रतिशत मत प्राप्त नगरेकाले फेरि मतदान भएको हो ।

दोस्रो पटकको निर्वाचनमा तेस्रो भएका अर्थात् चुनावी दौडबाट बाहिरिएका प्रधानले आइतबार पत्रकार सम्मेलन नै गरेर बानियालाई आफ्नो टिमको समर्थन रहेको घोषणा गरेका थिए । यसपछि बानिया र केसीका बीच चुनाव भएको हो । अब केही बेरमै मतगणना कार्य सुरु गरिने जनाइएको छ ।

सम्बन्धित पोस्टहरू

नेपाली भाषाको यो पोर्टलले समाचार, विचार, मनोरञ्जन, खेल, विश्व, सुचना प्रविधि, भिडियो तथा जीवनका विभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणलाई यसले समेट्छ।

हाम्रो टिम

ताजा खबर

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Ads Bee Media Pvt. Ltd.