Home मुख्य समाचार प्रतिनिधि सभाको बैठक सुरू

प्रतिनिधि सभाको बैठक सुरू

by अंकुश दैनिक
0 views

काठमाडौं ।

प्रतिनिधि सभाको बैठकमा सुरु भएको छ ।

बैठक अहिले नयाँबानेश्वरस्थित संघीय संसद भवनमा सुरू भएको हो । मंगलबार बिहान ११ बजे बस्ने भनिएको बैठक संघीय संसदका महासचिव डा. भरतराज गौतमले एक सूचना जारी गर्दै विशेष कारणले बैठक १ बजेका लागि सारिएको जानकारी गाराउनु भएको हो । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले संसदमा विश्वासको मत लिदै हुनुहुन्छ ।

नेकपा (एमाले), नेकपा (माओवादी केन्द्र), राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी (रास्वपा) , राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा), जनता समाजवादी पार्टी (जसपा), जनमत पार्टी, नागरिक उन्मुक्ति पार्टी र केही स्वतन्त्र सांसदको समेत समर्थनमा यहि पुस १० गते प्रधानमन्त्री नियुक्त भएका दाहालले एक महिना अगावै विश्वासको मत लिन लाग्नुभएकाे हाे ।

दाहाल सरकारमा सहभागी एमाले, रास्वपा, तथा सरकारमा जाने तयारीमा रहेको राप्रपा लगायतका दलहरुले विश्वासको मत दिने निश्चित भएकाे छ । त्यस्तै प्रधानमन्त्री बनाउन समर्थन दिएका जसपा, जनमत पार्टी नेकपा एकीकृत समाजवादी, नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले पनि दाहाललाई विश्वासको मत दिने भएका छन् । नेपाली कांग्रेस र केही स्वतन्त्र सांसदहरुले पनि विश्वासको मत दिने भएका छन् ।

२ सय ७५ सदस्यीय प्रतिनिधि सभाको विश्वास लिन प्रधानमन्त्रीले १ सय ३८ सांसदको समर्थन आवश्यकता पर्ने हुन्छ ।

सम्बन्धित पोस्टहरू

नेपाली भाषाको यो पोर्टलले समाचार, विचार, मनोरञ्जन, खेल, विश्व, सुचना प्रविधि, भिडियो तथा जीवनका विभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणलाई यसले समेट्छ।

हाम्रो टिम

ताजा खबर

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Ads Bee Media Pvt. Ltd.