Home Top News क्रिकेट विश्वकप : उपाधिका लागि आज भारत र अष्ट्रेलिया भिड्दै

क्रिकेट विश्वकप : उपाधिका लागि आज भारत र अष्ट्रेलिया भिड्दै

by अंकुश दैनिक
0 views
बिरगंज ।

आज भारतमा क्रिकेट विश्वकपको फाइनल खेल हुँदैछ । भारत र अष्ट्रेलियाका बिचमा आज साँझ हुने फाइनल खेलमा बिजेता र उपबिजेताले करोडौं रुपैयाँ प्राप्त गर्नेछन् ।भारतमा जारी एकदिवसीय विश्वकप २०२३ अन्तिम चरणमा पुगेको छ । फाइनल खेल आइतवार अर्थात १९ नोभेम्बरमा अहमदाबादको नरेन्द्र मोदी स्टेडियममा हुनेछ ।

यस खेलका लागि पिचदेखि प्लेइङ ११ सम्म विभिन्न पक्षमा छलफल भइरहेको छ ।यसैबीच, यस प्रतियोगिताको पुरस्कार राशिको बारेमा कुरा गरौं।  आईसीसीले यस विश्वकपका लागि कुल ८२ करोड भारतीय रुपैयाँको पुरस्कार राशि घोषणा गरेको छ । यस प्रतियोगितामा हार्ने टोलीमा पनि करोडौं रुपैयाँको वर्षा हुनेछ । त्यसोभए हामी तपाई थाहा दिनेछौं कि कुन टोलीले कति पैसा पाउनेछ ।

विश्वकपको विजेताले ३३ करोड भारतीय रुपैयाँ नेपाली ५२ करोड ८ लाख रुपैयाँ बराबर पुरस्कार पाउने छ भने फाइनलमा हार्ने टोलीले १६ करोड ६५ लाख (नेपाली २६ करोड ६४ लाख रुपैयाँ)मा चित्त बुझाउनु पर्नेछ । तपाईलाई बताउन दिनुहोस् कि समूह चरणमा प्रत्येक टोलीले ९–९ खेल खेलेका छन् । यस राउण्डमा प्रत्येक खेल जित्ने टोलीले ४० हजार डलर अर्थात करिब ३३ लाख १७ हजार भारतीय रुपैयाँ प्राप्त गर्नेछ ।

प्रत्येक टोलीले यो रकम छुट्टाछुट्टै पाउने छ। पूरै प्रतियोगितामा प्रत्येक खेल जितेको टोलीले यो रकम प्राप्त गर्नेछ। उदाहरणका लागि, यदि कुनै टोलीले १० खेल जित्छ भने, उसलाई ३.३१ करोड भारतीय रुपैयाँ छुट्टै रकम दिइनेछ। त्यसैगरी समूह चरणबाट बाहिरिएका टोली अर्थात सेमिफाइनलमा पुग्न नसकेका ६ टोलीलाई १ लाख डलर अर्थात करिब ८२ लाख रुपैयाँ दिइने छ । यस बाहेक सेमिफाइनलमा हार्ने टोली दक्षिण अफ्रिका र न्युजिल्यान्डलाई ८.८ लाख डलर अर्थात् करिब ६ करोड ६३ लाख रुपैयाँ दिइनेछ ।

अब फाइनलमा विजेता र हार्ने टोलीको कुरा गर्ने हो भने उपविजेता टोलीलाई २० लाख डलर अर्थात १६ करोड ५८ लाख रुपैयाँ दिइनेछ । विजेता टोलीलाई आईसीसीले ४० लाख डलर पुरस्कार दिनेछ । अर्थात् विजेता टोलीले कुल ३३.१७ करोड रुपैयाँ पाउनेछ। कुल रकमको कुरा गर्ने हो भने बिजेता र उपविजेता टिमले पनि प्रत्येक खेल जित्दा छुट्टाछुट्टै रकम पाउनेछन् । अर्थात्, यदि टीम इन्डिया विश्व च्याम्पियन बन्यो भने ३३.१७ करोडको पुरस्कार राशि बाहेक, उसले ११ खेल जित्ने रकम पनि पाउने छ । ३३.१७ लाख गुणा ११ अर्थात् भारतले कुल ३७.३८ करोड रुपैयाँ जित्न सक्छ।

सम्बन्धित पोस्टहरू

नेपाली भाषाको यो पोर्टलले समाचार, विचार, मनोरञ्जन, खेल, विश्व, सुचना प्रविधि, भिडियो तथा जीवनका विभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणलाई यसले समेट्छ।

हाम्रो टिम

ताजा खबर

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Ads Bee Media Pvt. Ltd.