Home खेलकुद आइपीएलको अक्सनमा विकेका भारतीय र विदेशी खेलाडी (सूचीसहित)

आइपीएलको अक्सनमा विकेका भारतीय र विदेशी खेलाडी (सूचीसहित)

by अंकुश दैनिक
0 views

काठमाडौं ।

इन्डियन प्रिमियर लिगको अक्सन सम्पन्न भएको छ ।  यसपटक अक्सन भारतभन्दा बाहिर दुबईमा आयोजना गरिएको थियो ।

अक्सनमा ७२ जना खेलाडीमाथि बोलि लागेको छ । १० वटा फ्रेन्चाइज क्लबले अक्सनमा २३० करोड ४५ लाख भारु खर्च गरेर टिम निर्माण गरेका हुन् ।

अस्ट्रेलियाका दुई स्टार बलर आईपीएलको लिलामी इतिहासमा सबैभन्दा महँगा खेलाडी बनेका छन् । कोलकाता नाइट राइडर्सले मिचेल स्टार्कलाई २४ करोड ७५ लाखमा र सनराइजर्स हैदरावादले प्याट कमिन्सलाई २० करोड ५० लाखमा टिममा समावेश गरेको छ ।

स्टार्क लामो समयपछि आईपीएलमा फर्किएका छन्, जबकि कमिन्स पछिल्लो सिजन खेलेकै थिएनन् । हालै भारतमा सम्पन्न एक दिवसीय विश्वकप जितेको अस्ट्रेलियन टोलीका सदस्यमाथि फ्रेन्चाइजीहरुले ठूलै विश्वास गरेर मोटो रकम खर्च गरेका हुन् ।

भारतका हर्षल पटेल घरेलु खेलाडीमा सबैभन्दा महँगा भएका छन् । हर्षललाई पञ्जाब किंग्सले ११ करोड ७५ लाख भारुमा लिएको छ । यस बाहेक समीर रिजवी अनक्याप्ड खेलाडीहरूमध्ये सबैभन्दा खेलाडी भए । उनी ८ करोड ४० लाखमा चेन्नई सुपर किंग्समा समावेश भएका छन् ।

अक्सनबाट टिममा छनोट भएका भारतीय खेलाडी

शार्दुल ठाकुर, हर्षल पटेल, केएस भरत, चेतन साकरिया, उमेश यादव, शिवम मावी, जयदेव उनाडकट, शुभम दुबे, समीर रिजवी, अङ्क्रिश रघुवंशी, अर्शिन कुलकर्णी, शाहरुख खान, रमनदीप सिंह, रिक्की भुई, कुमार कुशाग्रा, यश मिशाल, सुहरा दिन, आकाश सिंह, कार्तिक त्यागी, रसिक डार, मानव सुथार, एम. सिद्धार्थ, श्रेयस गोपाल, नमन धीर, अंशुल कम्बोज, सुमित कुमार, आशुतोष शर्मा, विश्वनाथ प्रताप सिंह, शशांक सिंह, तनय थियागराजन, रोबिन मिन्ज, प्रिन्स चौधरी, जहाभट सुब्रमण्यम, मनिष पाण्डे, मोहम्मद अरशद खान, स्वस्तिक चिकारा, आबिद मुश्ताक, शिवालिक शर्मा, स्वप्निल सिंह, अवनीश राव अरावली, साकिब हुसेन, सौरभ चौहान।

विदेशी खेलाडी

रोभम्यान पावेल, ह्यारी ब्रुक, ट्राभिस हेड, वानिन्दु हसरंगा, रचिन रविन्द्र, अजमातुल्लाह ओमरजाई, प्याट कमिन्स, गेराल्ड कोएत्जी, डेरिल मिचेल, क्रिस वोक्स, ट्रिस्टन स्टब्स, अल्जारी जोसेफ, मिचेल स्टार्क, दिलशान मधुशंका, टम रुथरफोर्ड, टम रुथरफोर्ड, शेरफर्ड। एस्टन टर्नर, टम कुरान, डेभिड विली, स्पेन्सर जोन्सन, मुस्ताफिजुर रहमान, झ्या रिचर्डसन, नुवान थुसारा, रिले रुसो, लोकी फर्ग्युसन, मुजीब उर रहमान, मोहम्मद नाबी, शाई होप, गुस एटकिन्सन, नान्द्रे बर्गर ।

सम्बन्धित पोस्टहरू

नेपाली भाषाको यो पोर्टलले समाचार, विचार, मनोरञ्जन, खेल, विश्व, सुचना प्रविधि, भिडियो तथा जीवनका विभिन्न आयामका समाचार र विश्लेषणलाई यसले समेट्छ।

हाम्रो टिम

ताजा खबर

@2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Ads Bee Media Pvt. Ltd.